Медична реформа може рухатись вперед, якщо тормошити Уряд

Багато людей переконані, що куди не звертайся нічого не зміниться, бо Офіс Президента України, Верховна Рада, Уряд, обласні і районні адміністрації, силові структури та і депутати усіх рівнів працюють не на народ, а на олігархів.

По великому рахунку так воно і є. Дійсно, левова частина законодавчої бази створена для захисту олігархів. Тому не дивно, що при крадіжці мільярдів крадію загрожують тільки різні почесті і місце у владних структурах, а не грати. Інша справа, якщо вкрасти незначну суму, то тут грати неминучі. По цьому принципу у нас і призив до ЗСУ: тих що призивають в Києві, то левова частина тут і служать, а з інших обласних міст, селищ міського типу та сіл відправляють на передову.

Та чи варто смиренно з цим погоджуватись і пливти без спротиву за течією?

Ні шановні, не варто і я постараюсь це довести вам на прикладі медичної реформи. Коли від нашої Дорадчої служби направлявся лист до Президента України про безглузду медичну реформу № 02-03-24 від «26» березня 2024 року, то мало хто вірив, що щось зміниться.

Детальніше ви можете ознайомитися з цим листом на нашому сайті www.auv.com.ua в Розділі публікацій ПОЛІТИКА, стаття «Лист Президентку України про безглузду медичну реформу», яка призводить до цілеспрямованого знищення українського народу.

Після направлення листа по багатьом напрямам з’явились позитивні зрушення в медичній реформі і це ми відмітили в статті, яку ви можете прочитати на нашому сайті в Розділі публікацій НАШЕ ЗДОРОВ’Я «Просвітлення в медичній реформі», в якій зосередили увагу на завищеній ціновій політиці на ліки, фальсифікаті ліків і умовній роботі Державної служби ліків.

І як ви вже знаєте, що Міністр МОЗ України Віктор Ляшко повідомив, що з 1 січня державний контроль повернувся до повноцінного функціонування. Держлікслужба відповідає за забезпечення якості та безпеки, контроль за дотриманням ліцензійних вимог у фармацевтичній галузі, а також регулює обіг наркотичних і психотропних речовин.

8 квітня, на апаратній нараді в МОЗ голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко оголосив, що за підсумками державного нагляду за лікарськими засобами у першому кварталі 2025 року 8 препаратів було заборонено до продажу, а 24 суб'єкти втратили свої ліцензії.

За перший квартал Держлікслужба провела понад 200 інспекцій у різних сегментах фармацевтичного ринку. 129 з них були спрямовані на контроль якості лікарських засобів, а 105 – на перевірку виробництва, гуртової та роздрібної торгівлі, а також імпорту ліків.

В кінці березня міністр охорони здоров’я поінформував ЗМІ, що в українських аптеках з 1 квітня знизять ціни на 116 препаратів

Окрім цього Віктор Ляшко заявив, що в Україні проведуть перевірки лікарень та проконтролюють чи отримують громадяни потрібні їм ліки в медичних закладах.

Як бачите лід зрушився і наш труд не був даремним.

Звичайно, що в нашій медичній галузі є ще море проблем, про які ми поговоримо в наступних публікаціях, щоб допомогти Міністерству охорони здоров’я впоратися з ними.

Шановні наші читачі, не залишайтесь в стороні, додайте собі трішки оптимізму, не опускайте руки і разом поступово крок за кроком без усяких безглуздих революцій ми розбудуємо нашу Україну. І нехай від заздрості видохнуть усі наші вороги, де б вони не були.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39