Відлякування бакланів, чаплів і чайок на водоймах повертається штрафами

За останні два тижні надійшло понад десяток скарг від орендарів водойм на застосування поліцією штрафних санкцій за відлякування бакланів, чаплів та чайок за допомогою гучних хлопавок, рушниць, питардів та різних модифікацій пропанових гармат.

       Шановні рибники, зараз в Україні запроваджений воєнний стан. У зв'язку із запровадженням в Україні воєнного стану тимчасово можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини та громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також впроваджуватися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб до яких відносяться і орендарі водойм. Тож про застосування рушниць та питардів не може бути і мови. Що стосується пропанових гармат, то дуже часто їх звук сприймається як постріли рушниць і люди викликають поліцію. Подібні  хибні визови нарядів поліції, що спровоковані орендарями водойм створюють конфлікну ситуацію, яка обертається негативно для рибників.

       Але ж це не безвихідна ситуація. В попередній публікації «Як краще відлякувати бакланів, чаплів і чайок на водоймах» говорилось, що ефективні дії не припускають закупівлі рушниці й гучних хлопавок, а вимагають правильної підготовки до цієї боротьби.

У цій статті розглядались методи боротьби із птахами, які застосовуються в більшості європейських країн. В США, Канаді і майже у всіх європейських країнах з бакланами, чайками та іншими птахами борються точно так само як і на аеродромах, використовуючи біоакустичні і візуальні відлякувачі. Це тільки в Україні рибники бігають навколо ставка з рушницями або встановлюють гримихаючі гармати.

Щоб забути про рушниці і гармати потрібно один раз обзавестися біоакустичним і візуальними (макетами хижих птахів або зображення ока хижака) відлякувачами. Це допоможе віднадити від вашого ставка не тільки чайок, а і такого грізного птаха як баклан. На додаток можна використовувати мертві тушки родичів, розміщені по периметру ставка. Вони натякнуть птахам, що тут небезпечно.

Дорадчій службі буде значно легше вас консультувати, якщо ви уважно прочитаєте цю статтю. Детальніше…http://www.auv.com.ua/.../548-%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BB%D1...

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39,  097-233-91-32