Україна прискорено втрачає державність

Все частіше економісти, політологи і політики говорять про те, що починаючи з 2014 року Україна прискореними темпами втрачає свою державність. Як це не прикро, але це гірка правда. Єдине з чим я не можу погодитись – це з датою початку втрачання державності в Україні.

Вікіпедія говорить, що держава — це політична форма організації правління, що характеризується суверенною владою, політичним та публічним характером, реалізацією своїх повноважень на певній території через систему спеціально створених органів та організацій, за допомогою яких здійснюється політичне, економічне та ідеологічне управління... Кожна суверенна держава має свою територію та кордони, які можуть розширюватися або звужуватися, проводить власну незалежну внутрішню і зовнішню політику на світовій політичній арені, має міжнародне визнання та державну символіку: герб, прапор і гімн. Поняття держава (як геополітична сутність) означає, що на певній території де-факто і де-юре встановлена влада даної держави, в повному обсязі ходить офіційна валюта держави, в державних установах використовується державна мова, а також на ній проживають громадяни держави.

З цим у нас більш-менш гаразд. Але з функціями,які має виконувати держава далеко не все добре. Давайте розглянемо чотири головні функції держави.

Перша і найголовніша – це турбота про матеріальні блага своїх громадян.

Якщо проаналізувати усі законодавчі акти і Постанови, що прийняті з 2014 року і дотепер, то ми легко переконаємося, що не менше як на 90% вони прийняті на користь олігархів, а не простих людей. Тобто наша держава турбується про подальше збагачення невеличкої групи людей, з одночасною цілеспрямованою політикою направленою на те, щоб зробити українців ще більш злиденними. Тут можна навести сотні прикладів: починаючи від комунальних платежів і завершуючи податком на нерухомість і продажем землі сільськогосподарського призначення.

Друга функція держави – це турбота про здоров’я своїх громадян. Те що натворили з реформуванням медицини не може сприйматися здоровим глуздом. Про це говорять зараз усі, але ж ні Порошенко, ні Яценюк, ні Гройсман, ні Супрун не понесли за це покарання. Лікарі тепер 90% часу «упражняються» на комп’ютерах і тільки 10% часу приділяють пацієнту.

Поліклініка тепер – це місце, де надокучливі і настирні пацієнти заважають лікарям і медсестрам працювати з комп’ютером.

А починається все з реєстратури поліклініки: Поки додзвонишся до неї, то талон буде потрібен тільки до психіатра.

Так і хочеться дати оголошення: Продам нервову систему в гарному стані! Заводиться з півоберта!

А коли попадеш до лікаря, то з’ясуєш, що хірург все вміє, але нічого не знає… Терапевт все знає, але нічого не вміє… Тільки патологоанатом все знає, все вміє, але вже пізно щось змінити!

А як підеш за ліками до аптеки, глянеш на ціни, то думаєш, що краще здохнути, та коли подивишся на ціни в «Ритуальних послугах», то повертаєш знову до аптеки.

Самі найпоширеніші ліки, що доступні для гаманця більшості українців – це валер’янка. Всього 5 крапель на 200 грам самогонки і нерви як канати.

Якщо проблема з валер’янкою, то залазьте під одіяло і дихайте відварною картоплею та на всякий випадок прихопіть туди з собою вилку, грибочки і горілочку. Надіюсь це допоможе.

Пам’ятайте, українське міністерство охорони здоров’я постійно попереджує: немає грошей – не хворій!

Ось десь так у нас виконується функція турботи про здоров’я українців.

Третя функція – це захист громадян. Я думаю, що не більше 5% українців вважає, що їх може захистити сьогоднішня поліція. Та і як це може відбутися, коли в 2014 році був знищений «Інститут дільничних». Всі розуміють, що саме з дільничного починається розкриття злочину, але і на сьогоднішній день нічого не робиться в цьому напрямку.

П’ята функція - суверенна держава в політико-географічному, військовому і економічному відношенні не може бути залежною. Держава, спираючись на волю нації, самостійно вирішує, до яких політико-географічних, військових і економічних союзів, груп, альянсів чи об'єднань вона прагне приєднатися. А наша влада не наважується і пукнути без дозволу США чи МВФ, то що ж це за суверенність.

Тож виходить, що ні одна із функцій, що символізують державу у нас не виконується.  Постає питання: Україна – це держава чи просто об’єднання людей, що мешкають на цій території?

На жаль, я не можу відповісти на це питання. Але в цей нелегкий час хочу Вам придати трішечки оптимізму та побажати усім хронічного здоров’я, прогресуючого щастя, рецидивіруючого успіху, гіпертонічної зарплатні і вічно вагітного гаманця без загрози викидню.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39