Вплив жінок-водіїв на безпеку руху

     В попередній публікації «Дискримінація людей похилого віку» повідомлялось, що в Верховній Раді готується прийняття законопроекту про введення щорічних  тестів та додаткових медичних  комісій на платній основі для водіїв похилого віку.

     Від декількох чоловік надійшло запитання: «А чи не впливають на безпеку руху жіночки?»

     Так, впливають, але дуже позитивно. І це я стверджую не тому що завжди відносився, відношусь і буду відноситись до жіночої статі як до найкращого витвору природного мистецтва, а виходячи із аналізу поведінки жіночки за кермом автомобіля.

     Зазвичай чоловіки помилково вважають, що з жінок погані водії. На цьому засновано чимало жартів і міфів. Але насправді чоловіки створюють ДТП частіше. Як це не дивно, але факт, в Україні, за статистикою, ДТП влаштованих водіями-чоловіками, фіксується в 5-6 разів більше, ніж аварій з вини водіїв-жінок.

     Жінки керують автомобілем акуратніше, вибираючи більш безпечніші маршрути. Дослідження показують, що за кермом, паски безпеки постійно використовують 76% жінок – проти 63% у чоловіків. За даними деяких страхових компаній, чоловіки у віці до 21 років майже в 3 рази частіше перевищують швидкість, в 4 рази частіше помічені за небезпечною їздою, ніж жінки того ж віку. У Великобританії з цієї причини ставку страхування для жінок-водіїв знижено. На жаль, в Україні така тенденція відсутня.

     Перевага жінок в тому, що вони по-іншому орієнтуються.

     Університет Пенсільванії опублікував дослідження, яке показує, що у чоловіків і у жінок по-різному влаштовані мізки. Чоловіки краще орієнтуються в просторі, а жінки краще запам’ятовують конкретні образи. Тому жінці простіше орієнтуватися в місті за конкретними об’єктами: яскрава вивіска, кафе, пам’ятник.

     Існує твердження, що безкінечно можна дивитися на те як паркується жіночка. Все вірно, жінки паркуються повільно, але зате правильно.

     Британська компанія National Car Parks провела дослідження, в ході якого з’ясувалося, що чоловіки в середньому витрачали на паркування 16 секунд, жінки – 21 секунду. При цьому 77% жінок припаркувалися, не порушивши правила і не заважали іншим автомобілістам. У чоловіків цей показник склав 53%. От такої! Так що всі оті поодинокі випадки з неправильним паркуванням жінок, що публікують в соц. мережах – скоріше виключення ніж повсякдення.

     Згідно статистиці відволікання за кермом теж не на користь чоловікам: вони частіше розмовляють по телефону, пишуть СМС, снідають, розмовляють з пасажирами, дрімають, п’ють з пляшок тощо.

     Опитування показали, що біля 13% чоловіків купили права, а  серед жінок ця частка склала 19%. Але на відміну від чоловіків жінки набагато частіше купували права після невдалих спроб скласти іспит самостійно.

     Тож шановні чоловіки, наші жіночки не тільки найліпший витвір природного мистецтва, вони ще й обходять нас по всім іншим показникам. Тож їх є за що обожнювати…

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39