Українська молочна продукція – отрута для людей

Як це не дивно, але факт - ціни на молочну продукцію в Україні наразі на 25-35% вищі, ніж в країнах Європи. Одночасно варто зазначити, що якість нашої молочної продукції не просто в значній мірі поступається країнам Євросоюзу, а і перетворюється на отруту. Україна – це країна парадоксів: з кожним роком кількість ВРХ зменшується, а кількість молочної продукції збільшується.

Ситуація в молочній промисловості з кожним роком погіршується. Із-за відсутності достатньої кількості молока основу більшості молочних продуктів складає низькоякісна пальмова олія.

В журналі «Агросвіт України» в статті «Бронювання безсмертя для померлих людей…» повідомлялось, що пальмова олія - це жири, які не розщеплюються в людському організмі. Температура плавлення пальмової масла майже 400С. А температура усередині людського тіла – близько 36,7оС. Тому молекули пальмового масла в людському організмі не розщеплюються. Вони осідають на стінках кровоносних судин, сприяючи утворенню атеросклеротичних бляшок і тромбів, що приводить до варикозного розширення вен, гіпертонічної хвороби, і, нарешті, закінчується інфарктами або інсультами. Тобто все те, що масово поширене в Україні.

Але продукція із застосуванням пальмового масла дешевше, тому з нею складно конкурувати виробникам якісного, натурального продукту харчування.

Перенасичений український ринок пальмовим маслом азіатських виробників, «бізнес», заради власної вигоди, наражає на смертельну небезпеку здоров'я нашого народу.

Медики б'ють тривогу, тому що пальмова олія особливо шкідлива для здоров'я людини, вона сприяє ожирінню, раку, діабету, порушенню функцій ендокринної системи, зокрема – щитовидної залози, внаслідок чого наступає безліч тяжких наслідків.

Та чи є якась перспектива в українському молочарстві?

При існуючих підходах я не бачу перспективи в нарощуванні поголів’я ВРХ в Україні. Для глобального вирішення цього питання потрібно багато коштів, а їх заплановано в бюджеті на рік стільки, що навіть з натяжкою не вистачить на одну область. І в даному випадку це не провина Уряду чи Верховної Ради України. Щоб щось дати - потрібно мати або знати, де взяти. Завдяки так званій «Революції гідності», яку тепер значно частіше кличуть «Революцією негідності» економіка України знаходиться в глибокому кризовому стані.

Слава Богу, що на сьогоднішній день без затримок виплачуються пенсії і зарплата бюджетникам та не хоронять в гробах на прокат, як це було в перші роки нашої незалежності. Але, на жаль, в нашій державі відсутня навіть елементарна соціальна справедливість в виплаті пенсій і заробітних плат, завдяки «старанням» наших реформаторів Україна після «Революції негідності» перетворюється на одну із найкримінальніших країн світу… Та це окрема тема і до ВРХ вона немає ніякого відношення.

І так, чи є якийсь розумний вихід із цієї ситуації, яка склалася в молочарстві?

Вихід завжди є і знаходиться він там само де і вхід. Все геніальне криється в простоті і знаходиться на поверхні, але ми його не бачимо, тому що дивимося далеко і глибоко або не хочемо бачити.

Дійсно, на сьогоднішній день у держави немає необхідних коштів для вирішення усіх проблем, які склалися в молочарській галузі, бабусі і дідусі, як би ми їх не зацікавлювали, не будуть нарощувати ВРХ, бо не мають для цього здоров’я, агрохолдинги і агрофірми теж не будуть займатися цим собі в збиток, але ж можна створити умови при яких саме агрохолдинги і агрофірми будуть зацікавлені в розвитку цього напрямку сільського господарства.

Податок на відсутність ВРХ, ось єдиний спосіб швидкого вирішення проблеми.

Розмір податку: 2 тисячі гривень на кожні 5 га землі сільськогосподарського призначення. Кожен фермер, що обробляє 5 га землі спроможний утримувати одну корову. Це ж стосується агрофірм і агрохолдингів. Хто не бажає займатися розведенням ВРХ - сплачує податок. Кошти, що будуть надходити від цього податку мають направлятися (усі до копійки) на державну підтримку створення ферм за сучасною технологією і на погашення 50% вартості ВРХ, закупленого за кордоном. Податок мають сплачувати усі без виключення, незалежно від направленості діяльності господарств (зерновиробництво, овочівництво, садівництво, ягідництво, тепличне направлення тощо). Не повинно бути ніяких пільг, а ні зональних, а ні вікових чи ще якихось.

Якщо за 5 років ця проблема не буде вирішена повністю, то термін збору цього податку може бути продовженим ще на 3 чи 5 років.

Саме такий підхід дасть можливість в короткий термін, а точніше за 5 років вирішити усі проблеми в молочній галузі, покращити зайнятість сільського населення, поліпшити розвиток соціальної сфери на селі, мати органічні добрива для полів, наповнити внутрішній ринок якісною молочною продукцією, отримати конкуренто спроможну молочну продукцію для експорту на зовнішні світові ринки та отримати стабільне додаткове наповнення державного бюджету.

Не дивлячись на те, що це дозволить за короткий термін вирішити питання наповнення українського ринку якісною молочною продукцією і суттєво збільшити експорт без витрат з державного бюджету Уряд Гройсмана поклав цю пропозицію під скатертину. Справа в тому, що сім’я Петра Порошенко входить до лідерів серед агрохолдингів і наскільки мені відомо вони не переймаються ВРХ, а сплачувати податки Порошенко не любить.

Згодом ця пропозиція була направлена в Офіс нинішнього Президента України, але її спіткала та ж сама доля, що і при Порошенку, бо не в захваті від цієї пропозиції понад 90% агрохолдингів і агрофірм, забаганки яких відкрито виконує Володимир Зеленський. Тож не випадково «Слуг народу» справедливо кличуть «Слугами олігархів».

У відповідь на пропозицію дорадчої служби я отримав листа від Міністра економіки, в якому на чотирьох сторінках розповідається про заплановану фінансову підтримку тваринництва. Уважно ознайомившись з листом Міністра я дійшов висновку, що дійсно завдяки такій підтримці в Україні потечуть молочні ріки тільки тоді - коли рак на горі свисне. Та ось незадача - раки то не свистять.

А поки що українці і далі будуть труїти свою імунну систему молочною продукцією з низькоякісною пальмовою олією, консервантами на іншими наповнювачами. Можливо це і є головна місія Володимира Зеленського.

«Дорадча служба «Ревізор», перевіряючи якість молочної продукції в супермаркетах, не виявила ні одну фірму чи компанію, продукцію якої можна було рекомендувати нашим читачам. Якщо такі є, то відгукніться. Гарантуємо безкоштовну рекламу.

Володимир Тарасюк, директор навчального центру

Національної асоціації с/г дорадчої служби України

Довідки за тел.: 067-656-59-39