Як вибрати газонокосарку?

Як вибрати газонокосарку?

 

 

Сьогодні все більше господарів котеджів, дачників і селян розуміють, що оселя має бути оточена не грядками овочевих культур, а квітниками, рабатками, газонами, альтанками, дитячими гральними і спортивними майданчиками та іншими атрибутами, які можуть сприяти духовному відпочинку людини.

Та все це може приносити насолоду тільки при належному догляді. Вашим дітям і внукам буде приємно гратися чи просто полежати не в заростях бур’яну, а на траві гарно постриженого класичного газону.

Трав'яні газони створювалися у садах заможних людей ще з сивої давнини. На теренах нашої держави їх створювали на дачах радянської партократної еліти, а згодом вони стали обов’язковим етикетом осель депутатів Верховної Ради, членів Уряду та «нових» українців. Та минуло небагато часу і трав’яні газони з’явилися навколо багатьох українських осель.

Для підрівнювання трави у давнину використовували звичайну косу. У 1932 році англійський інженер Баддінг винайшов та запровадив у виробництво першу механічну газонокосарку, через два десятиліття з’явилися пристрої на бензиновому та електричному приводі.

Таким чином, сучасні газонокосарки діляться на три типи:

-          механічні;

-          електричні;

-          бензинові.

Механічні газонокосарки можуть бути барабанного, чи шпиндельного типу. Ви самі котите перед собою агрегат, схожий на дитячий візок, за рахунок чого здійснюється механічне обертання ножів. На відміну від електричних і бензинових ці косарки значно дешеві, але використовуються лише на невеликій площі для скошування лише м'якої трави. Вони не можуть впоратись з бур’янами та жорсткою травою і використовуються лише на абсолютно рівних поверхнях. Зазвичай їх використовують на невеличких дачних ділянках.

Якщо Ви маєте великий газон, то Вам слід подумати саме про газонокосарку на колесах, оснащену бензиновим або електричним двигуном. Такі машини не лише підстригають траву і бур'ян, але й збирають скошену масу у спеціальний траво збірник. Існують моделі, які не збирають траву, а сильно подрібнюють її, розкидаючи отриману біомасу по газону. Ця біомаса може служити гарним органічним добривом для газону.

Газонокосарки з електричним приводом дуже зручні в експлуатації. Головна їх перевага – це безшумність в роботі. Окрім цього, на відміну від бензинових, вони не видають шкідливих викидів в атмосферу. Саме тому вони мають таку популярність і широке використання при повсякденному догляді за газонами.

Мала вага, маневреність, чудовий дизайн і простота в обслуговуванні перетворюють ці моделі в ідеальне рішення для садовода, якому потрібна проста в експлуатації газонокосарка. Невеликі розміри значно спрощують її переноску до місця роботи і зберігання в господарському приміщенні. Електричний двигун з метою безпеки має надійну двоступеневу систему запуску. Гальма двигуна спрацьовують при відпусканні вимикача. Висота зрізу встановлюється в одне із 3-х положень.

Вибір правильної потужності газонокосарки повністю залежить від площі газону, та яку «траву» ви маєте косити. Але прив’язка до електричного джерела живлення обмежує їх можливості. І тому, перед тим як придбати газонокосарку з електричним приводом варто виміряти не тільки площу Вашого газону, але і відстань від його крайньої точки до джерела живлення.

Варто також пам’ятати, що застосування будь-яких електричних газонокосарок в дощ чи в сиру погоду може викликати враження електричним струмом.

Зрозуміло, що електричні газонокосарки є більше екологічними в порівнянні з бензиновими. Та платою за це буде менша потужність і необхідність постійно стежити за мережним кабелем, щоб він не потрапив у робочу камеру газонокосарки та не ушкодив рослини клумб, рабаток тощо.

Газонокосарки з бензиновим приводом найбільш універсальні в експлуатації і мають доволі великий модельний ряд. На великих газонних ділянках Вам не обійтись без них, не дивлячись на те, що доведеться звикати до запаху бензину та відпрацьованих газів.

На бензинових газонокосароках найчастіше використовується 4-х тактний двигун. Завдяки збільшеній потужності двигуна бензогазонокосилок, вони мають велику ширину косіння, що дозволяє ними косити газони площею до 50-70 соток.

Косіння мотогазонокосарки здійснюють за допомогою металевого ножа, який зрізає траву та утворює під днищем косарки сильний повітряний потік, що всмоктує зрізані частинки трави в травозбірник, або викидає їх на газон. Чим більший ніж, тим більш широку смугу трави можна зрізати за один прохід.

Ніж може кріпитися як безпосередньо до валу двигуна, так і через муфту. Проста муфта має ще одне призначення, вона виконує роль запобіжника. Зазвичай, вона виконується у вигляді прокладки з м'якого матеріалу, що руйнується при зіткненні ножа з твердим предметом. Але існують і більш складні "багаторазові" муфти, які дозволяють відключати ніж автоматично при виникненні на його шляху перешкоди в вигляді камінця, коріння тощо. Такі конструкції інколи доповнюються і гальмом, здатним зупинити обертання ножа майже вмить автоматично чи за бажанням косаря.

Кріплення ножа, дуже важливий момент, на який варто звернути увагу при купівлі колісної газонокосарки. Уявіть собі, що якщо ніж жорстко закріплений на валу двигуна, то при ударі об камінь чи інший предмет він може не лише затупитися або зламатися, але і пошкодити важливі вузли двигуна. Ремонт справа не тільки клопітлива, а і недешева.. Тому, вибираючи газонокосарку без муфти, віддавайте перевагу машинам з ножем, здатним при зіткненні з перешкодою відхилятися від свого нормального положення у вертикальній площині, запобігаючи поломці.

Корпус газонокосарки як з бензиновим так і з електричним приводом виготовляють з довговічного металу або легкого шумопоглинаючого пластику. А травозбірник найчастіше роблять з пластмаси або з капрону. Капрон значно легший пластику, але менш практичний в експлуатації. Об'єм травозбірника підбирають виходячи з площі газону. Для шісти соток підійде бункер місткістю 40-60 л. При відсутності травозбірника, або коли доступ до нього перекритий, скошена трава буде викидатися назад, вбік або зазнавати подрібнення і розподілятися по газону безпосередньо з-під ножа. У більшості сучасних моделей можна вибрати той чи інший режим роботи перемиканням важеля.

Ніж колісних газонокосарок обертається на рівні 20-80 мм від землі. В залежності від моделі висота скошування регулюється вручну (за допомогою перестановки коліс, повороту регулювального гвинта або іншим способом) або контролюється мікропроцесором. При виконанні регулювання висоти скошування вручну двигун апарату має бути неодмінно зупинений. В моделях, де висота косіння контролюється мікропроцесором, при регуліровках газонокосарку можна не зупиняти, а досить лише користуватися рідкокристалічним табло, розташованим разом з органами управління поблизу рукоятки.

Для газонів, які мають нерівності, варто купувати самохідні газонокосарки - адже штовхати техніку вагою 30-40 кг під гору сумнівне задоволення. Зазвичай, самохідні газонокосарки мають більш потужні двигуни. Частина потужності двигуна витрачається для приводу коліс, внаслідок чого газонокосарка стає самохідною.

Більш дорогі моделі колісних газонокосарок заводяться не вручну, а за допомогою вбудованого в них електростартера. Для зниження рівня викиду шкідливих речовин бензиновий двигун часто оснащується каталітичними нейтралізаторами.

Серед великої кількості моделей, які представлені на ринку України найбільшою популярністю користуються газонокосарки фірми Oleo-Mac (Олео-Мак). Їх застосовують для стрижки газонів як в маленьких приватних садах, так і в великих міських парках. Це можуть бути машини, що приводяться в рух штовханням, для роботи на невеликих ділянках, де першочергову важливість має маневреність, або ж самохідні - із приводом на колеса, що роблять більш зручну обробку великих газонів. Модельний ряд газонокосарок Oleo-Mac містить у собі моделі з різними технічними характеристиками, що відповідають конкретним вимогам. Висота зрізу може задаватися незалежно на кожному колесі або бути централізованою, пуск - ручний або електричний, двигун - електричний або бензиновий.

Переваги газонокосарок Oleo-Mac:

 - наявність мульчирующей насадки, що служить для здрібнювання скошеної трави;

 - велика потужність двигуна;

 - ємний паливний бак (до 80 л);

 - металеві колеса на підшипниках, що збільшує ресурс агрегату;

 - наявність на багатьох моделях єлектростартера;

 - ємний паливний бак;

 - зручна рукоятка із прогумованим покриттям;

 - підійде для роботи жінкам і людям літнього віку;

 - корпус із довговічного металу;

 - висота зрізу незалежна для кожного колеса й установлюється в одне з 4 стандартних положень;

 - На деяких моделях заглушка, установлювана в отвір для викиду трави, що дозволяє переобладнати машину під повне мульчирування. Поставляється як додаткова опція. Завдяки цій системі трава подрібнюється в дрібні частки й потім рівномірно розподіляється на поверхні газону. Розкладаючись, вони перетворюються в природне добриво, необхідні для росту трави на газоні.

Отримати докладнішу інформацію, придбати газонокосарки та будь-яку садово-городню техніку можна за тел: 

097-233-91-32, 067-656-59-39, 

095-548-05-28

Володимир Маковенко, експерт дорадник