Відлякування бакланів, чаплів і чайок

Починаючи з весни і до пізньої осені майже щодня надходять до нас звернення орендарів водойм з проханням допомогти в боротьбі з бакланами, чаплями і чайками.

Усі ми любимо птахів, але інколи вони бувають дуже нестерпними, наносячи нам збиток понад 50% при зарибленні ставків і відлові риби. При об’єднанні в стаю баклани можуть виносити із ставка за один день 3 і більше центнерів риби.

На жаль, боротьба з пернатими шкідниками займає не п'ять хвилин. Спрямовані на вигнання противних птахів заходи обертаються в справжню війну, яка може відібрати у Вас усі сили й час. Інколи і 3000 розстріляних патронів не дають позитивного результату.

Ефективні дії не припускають закупівлі рушниці й гучних хлопавок, а вимагають правильної підготовки до цієї боротьби.

У цій статті ми розглянемо методи боротьби із птахами, які застосовуються в більшості європейських країн. В США, Канаді і майже у всіх європейських країнах з бакланами, чайками та іншими птахами борються точно так само як і на аеродромах, використовуючи біоакустичні і візуальні відлякувачі. Це тільки в Україні рибники бігають навколо ставка з рушницями або встановлюють гримихаючі пушки.

Щоб забути про рушниці і пушки потрібно 1 раз обзавестися біоакустичним і візуальними (макетами хижих птахів або зображення ока хижака) відлякувачами. Це допоможе віднадити від вашого ставка не тільки чайок, а і такого грізного птаха як баклан. На додаток можна використовувати мертві тушки родичів, розміщені по периметру ставка. Вони натякнуть птахам, що тут небезпечно.

Три роки я переконував орендарів водойм скористатися європейським досвідом, але одні відносилися до цього з недовірою, а інші в силу своєї жадібності вважали, що це зайві фінансові витрати.

Все-таки вдалося зрушити це питання з місця завдяки нашому найкращому рибоводу в Україні Чернишуку Івану Івановичу, рибне господарство якого знаходиться в Черкаській області. Його ставки облюбували баклани. За підрахунками Іван Івановича вони уносили із ставка за один день не менше 300 кг риби. Він робив спробу налякати їх рушницею, але розстрілявши біля 3000 патронів посиніло плече, а баклани продовжували вільно господарювати на водоймі. І тоді я запропонував йому скористатися макетами хижих птахів типу крук. Він прислухався до моєї поради і отримав вражаючий результат – баклани покинули його водойми. Але Іван Іванович на цьому не зупинився і для послідуючого застосування макетів хижих птахів типу крук він придумав пересувні плаваючі платформи, які дозволяють без докладання великих зусиль щоденно міняти місця відлякувачів. Позитивний результат був досягнутий і по іншим видам птахів (чайки, чаплі, тощо). На сьогоднішній день досвідом Іван Івановича Чернишука скористалися багато орендарів водойм з Херсонської обл.

Слід зауважити, що при дуже великих зграях птахів «Крук» може не допомогти, але при поєднанні його з акустичним відлякувачем «Коршун-8» можна досягти успіху на100%.

Відлякувати зграю птахів, що зібралася поласувати вашою рибою, потрібно раннім ранком. В універсальній установці «Коршун-8» утримується 8 записів тривожних лементів родичів і 8 голосів птахів – хижаків, яких бояться ваші недруги. При включенні цих записів одночасно вся зграя одержить сигнал небезпеки й тривоги. У такому стані пернаті вже точно не подумають про смачну рибу, а постараються скоріше полетіти. Успішне проведення операції залежить від правильного підходу –розполохувати зграї потрібно протягом 3-7 днів, посилаючи звукові імпульси з різних країв ставка.

 

Процедуру необхідно повторювати у вечірній час, коли пернаті збираються спати. Як правило, вони ночують зграями, збираючись в одному місці. Якщо вони відчують занепокоєння, то обов'язково перемістяться в тихе місце. Залежно від нахабності ваших птахів, захід слід повторювати кілька днів підряд. Окрім установки «Коршун-8» ви можете скористатися акустичними відлякувачами «Коршун-16», «Сапсан-3» і візуальними відлякувачами «Крук», «Хищник», «Глаз» і «Сова».

 

Візуальні відлякувачі необхідно розміщувати по периметру об'єкта захисту, щоб птахи з різних сторін могли добре бачити, хто «опікує» цю територію.

Пам’ятайте, що для гарних результатів необхідно поєднувати кілька видів відлякувачів птахів, інакше птахи можуть звикнути до однакового впливу біоакустики або до візуальних відлякувачів.

Тепер ви знаєте кілька ефективних методів боротьби з пернатими, але вони можуть варіюватися для кожного виду. Якщо ви витрачаєте багато сил, а вигнати непроханих гостей не виходить – звертайтеся до нас! Ми допоможемо проаналізувати ситуацію й запропонуємо оптимальні шляхи вирішення Вашої проблеми.

Представники компанії постійно тестують свої акустичні й візуальні відлякувачі птахів на всіляких об'єктах, щоб максимально краще зрозуміти психологію поведінки птахів і їх реакцію. Цей досвід допомагає давати поради клієнтам про те, як ефективно відлякувати пернатих шкідників.

Відлякувач птахів «Крук» - це вже перевірене багатьма людьми встаткування, які залишилися задоволені співробітництвом з компанією.

ОБСЛУГОВУВАННЯ: До кожного клієнта у компанії індивідуальний підхід, тому що тільки так можна дійсно якісно допомогти людині розв'язати проблему із птахами.

В Інтернеті надається безліч сумнівних пропозицій по цим приладам. Але для того, щоб уникнути зайвих непорозумінь користуйтесь фірмами, які мають досвід в опробуванні приладів на водних об’єктах. Більш докладну інформацію про практичне застосування указаних приладів ви можете отримати прочитавши статті на нашому сайті в розділі публікацій «Рибництво»: «Акустичний відлякувач птахів «Коршун-8» і «Коршун-16» при боротьбі з бакланами, чайками та іншими птахами на ставках» і «Візуальний відлякувач птахів «Крук при боротьбі з бакланами, чайками та іншими птахами на ставках».

Отримати додаткову консультацію та придбати устаткування для акустичного відлякування («Коршун-8», «Коршун-16», «Сапсан-3» і візуального відлякування птахів («Крук», «Хищник», «Глаз» і «Сова» можна за тел.:

067-656-59-39, 097-233-91-32.

Володимир Тарасюк експерт дорадник