Перспективи створення горіхового саду

Перспективи створення горіхового саду завжди були, є і будуть на високому рівні, бо це один із самих простих і надійних сільськогосподарських бізнесів.

Волоський горіх - одна з найбільш цінних деревних порід. За комплексом позитивних властивостей він майже не має собі рівних в рослинному світі. Зростає волоський горіх швидко, плодоносить щедро і тривалий час. Плоди волоського горіха незамінні при здоровому харчуванні. Вирощуючи цю культуру, ви зміцните здоров'я і забезпечите організм високоякісною, повноцінною їжею.

Маючи потужну і глибоку кореневу систему волоський горіх порівняно невимогливий до умов зростання, що дозволяє успішно вирощувати його на відносно бідних і ерозованих землях широко використовувати для посадки на схилах, навколо виробничих та інших будівель, при створенні зелених зон навколо міст, парків, скверів, а також як супутню культуру в садо- і полезахисних насадженнях.

Дерева волоського горіха в сприятливих грунтово-кліматичних умовах дуже довговічні і досягають великих розмірів, вік 100 років і більше, висотою 15-16 м є звичайним явищем. Створення промислових горіхових садів на Україні реальна дійсність. Практично в кожній області є десятки тисяч гектарів землі придатної для посадки горіхового саду. Сьогодні ці землі «гуляють», але навіть орендна плата за цю землю істотно поповнить бюджет. Всі ці завдання вирішуються тільки при наявності якісно посадкового матеріалу, тобто щеплених саджанців волоського горіха.

Вегетативне розмноження поки є єдино можливим шляхом збереження і закріплення у багатьох рослин, в тому числі і більшості плодових культур, тих цінних сортових властивостей, які накопичувалися і відбиралися людиною в процесі багатовікової культури.

До недавнього часу основним способом вегетативного розмноження було окулірування в розсаднику.

В останні роки в ряді країн розроблена нова технологія промислового виробництва щеплених саджанців волоського горіха способом настільного щеплення в зимовий час. Яка має ряд переваг в порівнянні з окуліруванням в розпліднику і покликана в першу чергу, різко збільшити виробництво сортових саджанців.

На відміну від окулірування, настільне щеплення проводиться в контрольованих умовах температури і вологості, що забезпечує високий відсоток приживлюваності, значно більшу продуктивність.

Основне завдання вирощування великої кількості щепленого садивного матеріалу кращих форм вирішена в Миколаївській області в с Тімірязівка. ТОВ «Тімірязівське» посадило маточний розплідник і створило майстерню по щепленню саджанців горіха, отриманий повний пакет дозвільних документів, ліцензії і т.д. Всі роботи по щепленню саджанців волоського горіха захищені міжнародними патентами. На сьогоднішній день в розпліднику є велика кількість однорічних і дворічних щеплених саджанців горіха волоського. Науковий супровід здійснює Придніпровська дослідна станція садівництва Буковинського інституту АПК. Тільки щеплені саджанці волоського горіха, районованих сортів зберігають виробничо-біологічні властивості і якості материнської рослини, гарантована якість і кількість плодів.

Розроблено, запатентовано і впроваджено настільний спосіб щеплення саджанців волоського горіха.

Застосування сучасного обладнання, технологія настільного щеплення, з використанням камер теплової стратифікації з наступним загартуванням, дозволило добитися приживлюваності 80-82% від кількості щеплених саджанців. Дві камери стратифікації обсягом понад 600 м.куб. дозволяють прищеплювати необхідну кількість саджанців.

Особливістю методу є високий відсоток приживлюваності, який досягається високою точністю підтримки температури, вологості і видаленням парів вуглекислого газу. Пропонований метод щеплення в комплексі з обладнанням дозволяє виробляти до 300 000 саджанців в сезон.

Сьогодні ТОВ «Тімірязівське» представляє повний комплекс послуг. Ви зможете купити щеплені сортові саджанці волоського горіха високої якості, внесені в Держреєстр України, дізнатися як посадити горіховий сад, ми можемо посадити ваш горіховий сад, надати допомогу в оформленні документації на сад, надавати супровід у розвитку саду протягом п'яти років.

З чого варто розпочати горіховий бізнес

Не повторювати чужі помилки – це найкраща передумова успішного горіхового бізнесу. Нині ця культура є популярною у нашій країні для закладки садів, оскільки попит на горіхи постійно зростає. Перевагою є тривалий термін зберігання продукту та прості умови пакування. Більше половини горіха експортується закордон, але якість грецьких горіхів вирощених в Україні, на жаль, не відповідає європейським вимогам. Тому не дивно, що закупівельна ціна цього продукту на нижчому, ніж у світі рівні.

Майже весь обсяг грецького горіха заготовлюється у домашніх господарствах. Великих плодоносних інтенсивних садів у нашій країні поки що мало. Ті, які закладалися за останні 5–10 років, зараз лише виходять на рівень повного плодоношення. Україна займає друге місце в світі як експортер грецького горіха та п’яте за обсягом валового збору цієї культури Країни-імпортери українських горіхів — Туреччина, Румунія, Ірак, В’єтнам, Франція, Болгарія та ін. Ціна на очищений грецький горіх у Німеччині становить 25€ (роздріб), 11€ (гуртова ціна). Екологічно чистий горіх коштує 30–35€ (роздріб), 11€ (гурт.). Швейцарія та Німеччина є лідерами з імпорту органічної продукції, вони зацікавлені саме в органічних горіхах. Станом на 2019 рік ціна на грецький горіх в Україні коливається у межах 3,5–5$ (гуртова) за 1 кг очищених горіхів, кругляк (неочищений) продається за 15-20 грн/ кг.

Причини низької ціни на український горіх.

1.                      В основному горіх вирощується на присадибних ділянках. 95% із цих горіхів – це сіянці (дикороси), які дають плоди, що не відповідають європейським стандартам.

2.                      Не виконуються сучасні технології за доглядом горіхових садів. Тому не випадково велика кількість врожаю некондиційна.

3.                      Відсутні заходи з підвищення родючості ґрунтів (поєднання сидеральних культур і органічних добрив).

4.                      Не враховується вологість ґрунтів.

5.                      В Україні стало популярним вирощування низькорослих горіхів типу Ідеал і йому подібних сортів, які не відповідають європейським стандартам.

6.                      В країнах Євросоюзу популярна органічна, екологічно чиста продукція, якої у нас обмаль.

7.                      В умовах зміни клімату появились проблеми з зимівлею грецького горіха, які легко можна долати при застосуванні біологічних препаратів Ліно-сол+, Ріверм, Валміцин, мульчування ґрунту.

8.                      Не завжди враховуються кліматичні умови регіонів при виборі щеплених саджанців і як результат: значні втрати врожаю від весняних заморозків.

9.                      Недостатньо розвинутий напрям промислової переробки (настоянки на перетинках, варення із горіха, горіхова олія та інше). Адже горіх має багато лікувальних властивостей. Найбільшою цінністю є ядро: білок — 22%, жири — 50–85%, вуглеводи — 13%; вітаміни групи А, В1, В2, С, Е, К, Р, РР; мінеральні речовини — кальцій, фосфор, цинк, йод, калій, залізо, азот.

10.                  В Україні споживання горіха на одну людину сягає приблизно 0,5–0,8 кг у рік при нормі 3,0–3,5 кг.

11.                  Не вистачає партій однорідної сортової продукції, як правило, продається суміш різних сортів.

12.                  Недостатньо мати лише горіховий сад, для ефективного продажу, потрібно придбати відповідне обладнання для переробки та сортування.

13.                  Значні втрати врожаю горіхів від птахів: ворон, сойок, шпаків та ін.

14.                  В Інтернеті, на конференціях семінарах по грецькому горіхові поширюється недостовірна інформація по сортам і технології вирощування.

Рекомендації по вирішенню цих проблем.

Так вже повелося, що більшість проблем ми створюємо самі собі і при бажанні могли б їх уникнути. Тож давайте пройдемося по всім вище зазначеним причинам, що впливають на низькі ціни на горіх.

1.                      Європейським стандартам відповідають тільки щеплені горіхи.

2.                      Щоб уникнути некондиційного врожаю, потрібно дотримуватися сучасної технології по догляду за горіховим садом. Повна технологія по догляду за горіховим садом від «А» до «Я» надається на диску, який можна отримати за 2 хвилини. Інформація по диску надається нижче по завершенню цієї публікації.

3.                      Поєднання біологічних препаратів Ліно-сол+, Ріверму і Валміцину, органіки, з висівом сидератів та застосування мульчування буде сприяти відновленню родючості землі.

4.                      Грецький горіх — вологолюбива культура, здатна давати високий урожай в південних, південно-західних та центральних теплих регіонах зі зволоженими ґрунтами. При недостатній природній волозі ґрунтів грецький горіх потребує додаткового поливу.

5.                      Вирощування низькорослих горіхів типу Ідеал і йому подібних сортів, які не відповідають європейським стандартам можливе тільки для особистих потреб.

6.                      В країнах Євросоюзу популярна органічна, екологічно чиста продукція, якої у нас обмаль. Вирощування органічної продукції, - це не тільки шлях до експорту в Євросоюз, а і наше здоров’я і довголіття без ліків, на які ми витрачаємо грошей більше всіх в світі. Досить витрачати гроші на збагачення формацептів. Застосування органіки, біологічних препаратів Ліно-сол+, Ріверм, Валміцин та мульчування ґрунту допоможе вам досягти цієї цілі. Органічний горіх з України експортується за ціною 8–10 €/ кг. За сезон при правильній організації процесу купівлі-продажу можна заробити гарні гроші.

7.                      Починаючи з осені 2016 року наша Планета вступила малий льодовиковий період. Докладніше проце можна прочитати на нашому сайті www.auv.com.ua в розділі публікацій Неймовірно але факт в статті «Різке охолодження СОНЦЯ в найближчі 20-30 років» http://www.auv.com.ua/39-sectionchief/unbelievablebuttrue/321-%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%BA%D0%B5-%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D1%81%D0%BE%D0%BD%D1%86%D1%8F-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D0%B9%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B6%D1%87%D1%96-20-30-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%96%D0%B2 та в статті Не глобальне потепління, а льодовиковий період очікує нашу планету http://www.auv.com.ua/39-sectionchief/unbelievablebuttrue/11-2017-02-22-15-40-01 . В умовах зміни клімату появились проблеми з зимівлею грецького горіха, які легко можна долати при застосуванні біологічних препаратів Ліно-сол+, Ріверм, Валміцин та мульчуванні ґрунту.

8.                      Не завжди враховуються кліматичні умови регіонів при виборі щеплених саджанців і як результат: значні втрати врожаю від весняних заморозків. Не в кожному регіоні України можливо вирощувати будь-які сорти горіха. Консультація з цих питань надається за тел.. 067-656-59-39.

9.                      Налагоджуйте промислову переробку грецького горіха і ви суттєво збільшите свої прибутки. Починайте з механізованого лущення. Інформація є на диску.

10.                  В Україні споживання горіха на одну людину сягає приблизно 0,5–0,8 кг у рік при нормі 3,0–3,5 кг. Розпочніть це із своєї родини.

11.                  Формуйте партії горіха з однорідної сортової продукції.

12.                  Для ефективного продажу, потрібно придбати відповідне обладнання для переробки та сортування.

13.                  Значні втрати врожаю горіхів від птахів: ворон, сойок, шпаків та ін. Інформація з цього питання є на диску.

14.                  В Інтернеті, на конференціях семінарах по грецькому горіхові поширюється недостовірна інформація по сортам і технології вирощування. Це бізнес. На жаль, навіть горіхова асоціація поширює фальшиву інформацію. Вони працюють для тих, хто проплачує ці заходи. Тож не сприймайте цю інформацію на віру. Диск по грецькому горіху допоможе вам уникнути лохотрону.

Шановні садоводи!

Фальсифікат саджанців грецького горіха складає на ринку України біля 98%.

Щоб уникнути непорозумінь та не закопати гроші в землю, а це трапляється дуже часто, представництво Національної асоціації с/г дорадчих служб України по садівництву завжди готове надати вам консультативну допомогу щодо вибору саджанців та догляду за ними.

Інформація, яка наведена нижче допоможе Вам уникнути лохотрону (фальсифікату) як при покупці саджанців горіха грецького, так і при догляді за садом. Радимо докладно ознайомитися з наданою інформацією:

Інтенсивна технологія вирощування грецького (волоського) горіха (все від «А» до «Я»)

Зміст інформації, що розміщена на диску:

- Селекції та сорти грецького горіха, які можуть плодоносити на теренах України.

- Закладка горіхових садів - перспективний напрямок у садівництві на найближчі 40-50 років.

- Горіхи, що не бояться найлютіших морозів .

- Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха (інформація надається вперше в Україні).

- Щеплення грецького горіха.

- Посадка саджанців грецького горіха. Перевага літніх посадок.

- Подолання стресу та забезпечення 99-100% приживлюваності при висаджуванні саджанців (інформація надається вперше в Україні).

- Вимоги до ґрунту, тепла, освітлення і вологи.

- Формування крони і обрізка, лікування ран, уникнення фальсифікату серед садових замазок, який складає 99,6% (інформація надається вперше в Україні).

- Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки за рахунок змішаної посадки.

- Догляд за горіховим садом.

- Малозатратна технологія обробітку ґрунту в міжряддях, яка суттєво покращує родючість ґрунтів з застосуванням активного ротора (інформація надається вперше в Україні).

- Використання органічних добрив для збільшення рентабельності горіхових садів та отримання статусу органічна продукція(інформація надається вперше в Україні).

- Прискорення плодоношення горіхових садів на 2-3 роки (інформація надається вперше в Україні).

- Шкідники і хвороби та боротьба з ними.

- Захист горіхових садів від вимерзання в зимовий період та покращення їх зимостійкості.

- Чому не варто закладати промислові сади скоростиглими і низькорослими горіхами типу «Ідеал» і їм подібним?

- Високоефективне рідке органічне добриво «Ріверм» - найкращий помічник для садоводів, овочеводів і рослинників.

- Механічна і ручна лущілки грецького горіха продуктивністю до180 кг/час. (Новинка в Україні). Ціна доступна для селян і підприємців.

Диск з цією інформацією можна замовити за тел.:

067-656-59-39

Скачування диску через файл обмінник займає 2 хвилини.

Підготував Володимир Тарасюк, експерт дорадник