Експорт горіхів зростає не по дням, а по часам

Експорт горіхів зростає не по дням, а по часам

2017 і 2018 роки перевершили усі наші очікування.  На сьогоднішній день експорт горіхів дає більше виручки, ніж усі фрукти разом узяті.

Український плодоовочевий сегмент у 2017 році заробив на експорті $414 млн. У тому числі, свіжа продукція та горіхи принесли $238 млн, решту $176 млн забезпечила продукція переробки. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

«Це лише 2,5% від загальної виручки агросектору, але експорт за цією групою товарів зростає швидше, ніж за більшістю інших», — каже Ярмак.

В розрізі окремих продуктів найбільше грошей принесли концентрати томатного, яблучного та інших соків, а також експорт соків – близько 31% від загальної суми. На другому місці — горіхи, які принесли $101 млн або 24% від всієї експортної виручки.

Свіжі фрукти забезпечили $94 млн і 23% від загальної виручки. Решта – це інша продукція переробки та свіжі овочі, які разом займають близько 22%.

При цьому об’єм торгівлі овочами не включає бобові культури, які зазвичай туди приписують, окрім зеленого горошку та квасолі — вони віднесені до сегменту переробки овочів.

Експерт ФАО констатує, що сегмент свіжих овочів та фруктів швидко оговтався від втрати російського ринку. Більш того, ріст навіть пришвидшився. Переробка повністю ще не відновилась, але показала перше зростання, причому відразу на 26%. Прогнози на цей і наступні роки теж позитивні.

А от горіхи дають більше експортної виручки, ніж всі фрукти разом взяті. І навіть більше, ніж експорт борошна, спирту, яловичини або сухого молока.

«При цьому зростання експорту горіху останнім часом не відмічається. Корупційні схеми, що заважають прозорому експорту товару, продовжують негативно впливати на галузь та скорочують експортну виручку. В той же час, вже за 2-3 роки почнуть давати врожай нові інтенсивні сади волоського горіха, які зможуть надати новий поштовх цьому бізнесу», — додає Ярмак.

До слова, рентабельність горіхового бізнесу може перевищувати 400%. А на кожен долар інвестицій, вкладений в переробку, повертається три. Повідомляє agroday.com.ua

Дійсно ситуація з реалізацією і експортом горіха грецького міняється в кращу сторону щорічно. Втрата російського ринку, куди збувався будь-який непотріб повернулася позитивно для України. Вимоги Європейського ринку заставили нас вирощувати саме такі горіхи, які відповідають сучасним стандартам.

Разом з тим, ажіотаж навколо грецьких горіхів сприяв суттєвому росту фальсифікату серед саджанців грецького горіха, який сягнув до 98%.

Шановні садоводи!

Щоб уникнути непорозумінь та не закопати гроші в землю, а це трапляється дуже часто, представництво Національної асоціації с/г дорадчих служб України по садівництву завжди готове надати вам консультативну допомогу щодо вибору саджанців та догляду за ними.

Інформація, яка наведена нижче допоможе Вам уникнути лохотрону (фальсифікату) як при покупці саджанців горіха грецького, так і при догляді за садом.

Інтенсивна технологія вирощування грецького (волоського) горіха (все від «А» до «Я»)

Зміст інформації, що розміщена на диску:

- Селекції та сорти грецького горіха, які можуть плодоносити на теренах України.

- Закладка горіхових садів - перспективний напрямок у садівництві на найближчі 40-50 років.

- Горіхи, що не бояться найлютіших морозів .

- Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха (інформація надається вперше в Україні).

- Щеплення грецького горіха.

- Посадка саджанців грецького горіха. Перевага літніх посадок.

- Подолання стресу та забезпечення 99-100% приживлюваності при висаджуванні саджанців (інформація надається вперше в Україні).

- Вимоги до ґрунту, тепла, освітлення і вологи.

- Формування крони і обрізка, лікування ран, уникнення фальсифікату серед садових замазок, який складає 99,6% (інформація надається вперше в Україні).

- Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки за рахунок змішаної посадки (інформація надається вперше в Україні).

- Догляд за горіховим садом.

- Малозатратна технологія обробітку ґрунту в міжряддях, яка суттєво покращує родючість ґрунтів з застосуванням активного ротора (інформація надається вперше в Україні).

- Використання органічних добрив для збільшення рентабельності горіхових садів та отримання статусу органічна продукція(інформація надається вперше в Україні)..

- Прискорення плодоношення горіхових садів на 2 роки (інформація надається вперше в Україні).

- Шкідники і хвороби та боротьба з ними.

- Захист горіхових садів від вимерзання в зимовий період та покращення їх зимостійкості (інформація надається вперше в Україні).

- Чому не варто закладати промислові сади скоростиглими і низькорослими горіхами типу «Ідеал» і їм подібним (інформація надається вперше в Україні)?

- Високоефективне рідке органічне добриво «Ріверм» - найкращий помічник для садоводів, овочеводів і рослинників.

- Механічна і ручна лущілки грецького горіха продуктивністю до180 кг/час. (Новинка в Україні). Ціна доступна для селян і підприємців.

Диск з цією інформацією можна замовити за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28.

Скачування диску через файл обмінник займає 2 хвилини.

 

Підготував Володимир Тарасюк, експерт дорадник